Październik 28 2021 00:19:25
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 630
· Najnowszy użytkownik: akynele
KUP LUB NAPRAW ROWER
Powitanie
29 sierpnia odbiór techniczny skateparku w Głogowie | Tor rowerowy na obiektach CHROBRY S.A. został oddany do użytku ! |

Ta strona używa plików cookies i innych technologii ułatwiających komunikację z serwerem. Pliki te nie sa wykorzystywane przez właściciela strony do żadnych celów reklamowych lub marketingowych. Wymagane są wyłącznie do logowania się zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli nie akceptujesz cookies możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki
Skatepark się finalizuje
29 sierpnia 2014 nastąpi odbiór techniczny pierwszego dużego głogowskiego skateparku wybudowanego na terenie obiektów sportowych spółki CHROBRY przy ul. Kazimierza Wielkiego.
Skatepark wykonany jest w całej podbudowie z solidnego betonu a najazdy z najlepszego i odpornego na wszystko materiału wykonanego na podstawie papieru klejonego żywicą pod wysokim ciśnieniem. Jak podaje wykonawca materiał jest droższy od typowej sklejki stosowanej na skateparkach,ale za to dużo bardziej wytrzymalszy i trwały. Zainteresowanie młodzieży jest ogromne i z niecierpliwością czeka ona na oficjalne otwarcie. Może to nastąpić po uprawomocnieniu się decyzji od odbiorze technicznym na którą Starostwo Powiatowe będzie miało 3 tygodnie.Trwa budowa slateparku
Jak na razie początek robót ziemnych ale budowa już ruszyła.
Kolejne etapy będą dokumentowane na zdjęciach co dwa, trzy tygodnie.
Zapraszam do oglądania.

Przetarg na skatepark ogłoszony
Przetarg na skatepark ogłoszonyZgodnie z decyzją Rady Miejskiej zawartą w uchwale budżetowej na rok 2014 zabezpieczone zostały środki finansowe niezbędne na budowę skateparku przez spółkę CHROBRY GŁOGÓW S.A.
Zgodnie z tym spółka w dniu 17. lutego 2014 roku ogłosiła przetarg na budowę.
Zakończona budowa toru rowerowego!
Zakończona budowa toru rowerowego!Na terenie obiektów sportowych przyległych do placu przyszłego skateparku zakończono już budowę toru rowerowego i rampy najazdowej. Przy budowie na bieżąco czuwali "wyczynowcy" od takiej jazdy, którzy konsultowali jakość wykonanych prac. Tor został oddany do użytku jeszcze we wrześniu, pogoda nie przeszkodziła w pracach wykończeniowych.

Tor rowerowy został już oddany do użytku! ZAPRASZAMY!
Wstęp wolny - życzymy bezpiecznej jazdy!

SKATEPARK w 2014 roku
Czarne chmury nad skateparkiem. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ta inwestycja nie zostanie zrealizowana. - Firmy, które stanęły do przetargu, zaproponowały kwoty o wiele wyższe od tych, które zabezpieczyliśmy w budżecie - mówi Leszek Rybak, zastępca prezydenta Głogowa.

- Właściwie to co zaproponowały obie firmy, zbieżne jest kosztorysem. Założony w nim koszt budowy skateparku to około 1,1 miliona złotych. Spółki, które stanęły do zaproponowały ceny o kilkadziesiąt tysięcy wyższe. Po doświadczeniach innych przetargów liczyliśmy jednak na to, że proponowane kwoty będą od dziesięciu do trzydziestu procent niższe o tego, co zakładał kosztorys. Tak się jednak nie stało - powiedział nam wiceprezydent Rybak.

Jeszcze w ubiegłym roku gmina przekazała spółce Chrobry 300 tysięcy złotych na budowę skateparku. Jak twierdzi zastępca prezydenta, władze miasta doskonale zdawały sobie sprawę, że to zbyt mało. Chciały jednak dać sygnał, że ta inwestycja będzie zrealizowana. Za przekazane środki spółka sporządziła stosowną dokumentację.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji budżetowej, radni zaproponowali by unieważnić przetarg i jeszcze raz przyjrzeć się specyfikacji zamówienia, bo być może zbyt duże wymagania postawiono wykonawcom. Kolejny przetarg ogłoszony zostanie prawdopodobnie jesienią.

Skatepark nie zostanie więc w tym roku wybudowany, powstanie natomiast tor rowerowy. - To miał być dodatkowy element tej inwestycji. Budowa toru jest zdecydowanie tańsza i ma kosztować około 80 tysięcy złotych, postanowiliśmy, że zostanie ona wydzielona jako osobne zadanie. W przyszłym tygodniu ogłoszony ma zostać przetarg - informuje Rybak.

Tor będzie składał się z dwóch części - dla zaawansowanych rowerzystów oraz dla początkujących. Jego budowa powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. (mai)
Przetarg na skatepark ogłoszony
Zgodnie z harmonogramem przekazanym mi na piśmie przez Prezydenta Miasta spółka Chrobry S.A. ogłosiła przetarg na budowę skateparku. Na wtorkowej sesji 14 maja apelowałem o to aby terminy zostały dotrzymane i może tylko cieszyć to, że nowy prezes spółki od razu przystąpił do zadania. Zmagania z poprzednim w sprawie trwały dwa lata. Może już od września będzie można pojeździć?
Co się aktualnie dzieje - odpowiedź Prezydenta
PismaOd pierwszego wniosku złożonego z sprawie skateparku minęły już dwa lata i co niektórzy zaczęli wątpić, czy coś z tego faktycznie wyjdzie. Na marcowej sesji ponowiłem wniosek o informację w sprawie. Jest odpowiedź prezydenta z ktorej wynika, że skatepark może zostać uruchomiony w tym roku, tyle, że już na jesieni. MOże jednak nie wszystkie terminy będą wykorzstane w całości i nastąpi to trochę wcześniej. Tak czy owak należy uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że będzie to już ostatni okres czekania.
Ruszyły pprace na skateparkiem
PismaPo dwóch latach zabiegów złożony przeze mnie w 2010 roku wniosek o budowę skateparku powoli wchodzi do realizacji. Prezydent miasta zdecydował, że skatepark powstanie na terenie obiektów sportowych CHROBRY S.A. Do konsultacji włączono przedstawicieli młodzieży, którzy pomogą zadecydować jakie urządzenia zostaną na płycie zamontowane.
Nie będzie dachu na skateparku
PismaZgodnie z sugestiami niektórych osób zainteresowanych skateparkiem złożyłem wniosek o zaprojektowanie i wykonanie zadaszenia, które umozliwiłoby korzystanie z obiektu również w czasie niepogody. Pismo które otrzymałem wskazuje jednak, że zadaszenia - przynajmniej na razie nie będzie, gdyż nie chcą tego osoby zainteresowane! Jestem więc w kropce, jednak mam nadzieję, że przedstawiciele wyznaczeni do konsultacji z prezesem spółki CHROBRY S.A. wypowiedzą się w sprawie, czego faktycznie oczekują.

Pisma czytaj TUTAj
JEST JUŻ WIZUALIZACJA
Na stronie CHROBRY GŁOGÓW S.A. jest już wizualizacja i wstępny opis skateparku, który powstanie koło pływalni. Żeby zobaczyć szczegóły wystarczy kliknąć na zdjęcie.

Pierwsza ważna zapowiedź
PismaZgodnie z wnioskami Komisji Ekologii, Zdrowia, Sportu i Turystyki z lutego 2012 panowie: Andrzej Łysoń, Piotr Boczar i Piotr Aleksandrowicz zostali zaakceptowani przez Prezydenta Miasta jako konsultanci do kontaktów z projektantem skateparku, który zostanie wyłoniony w przetargu. Wcześniej spotkali się oni z komisją i przedstawili propozycje oraz oczekiwania środowiska w sprawie przyszłej inwestycji. Ich wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisję.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIURO RADNEGO


80,448 unikalne wizyty