Czerwiec 06 2020 03:35:30   
Nawigacja
· STRONA GŁÓWNA
· O NAS
· WIADOMOŚCI
· ARTYKUŁY
· DRUKI DO POBRANIA
· NAPISZ DO NAS
· SZUKAJ
· PYTANIA I ODPOWIEDZI
· WYKAZ LEKARZY
· HARMONOGRAM PRACY
TU JESTEŚMY
NASZA KADRA
dr Cezary Kędzia
dr Helena Kędzia

PRZECZYTAJ ...


Zmiany w badaniach kierowców
Medycyna pracyW związku ze zmianą przepisów i wejściem w życie rozporządzeń: z dnia 17 lipca 2014 w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców oraz z dnia 8 lipca w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami , kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy, doszło do zmian w zakresie badań lekarskich i psychologicznych kierowców.

Z zakresu badań psychologicznych kierowców zostało usunięte badanie wrażliwości na olśnienie, badanie oceny widzenia zmierzchowego i stereometrii (widzenie przestrzenne).

Badania te zostały włączone do obowiązkowych badań wchodzących w zakres lekarskiego badania profilaktycznego kierowców zawodowych, oraz osób kierujących pojazdami w ramach obowiązków służbowych. W praktyce oznacza to, że badania te powinny być wykonane podczas każdego badania profilaktycznego.

Informujemy, że w przypadku gdy pracownik wykonuje badania lekarskie i psychologiczne w naszej przychodni w tym samym czasie, to nie pobieramy dodatkowych opłat za badanie wrażliwości na olśnienie, ocenę widzenia zmierzchowego oraz stereometrii. Jednak w sytuacji gdy pracownik wykonuje u nas wyłącznie badanie lekarskie i przedstawia orzeczenie psychologiczne wydane przez inną niż nasza pracownie psychologiczną z datą wydania po 16 lipca 2014 roku, będziemy zmuszeni do wykonania badania wrażliwości na olśnienie, oceny widzenia zmierzchowego i stereometrii a co się z tym wiąże naliczenia dodatkowej opłaty w wysokości 50,00 PLN.

Powyższe badanie będzie wykonane również w sytuacji gdy termin kolejnego badania lekarskiego krótszy niż termin kolejnego badania psychologicznego.

Częstotliwość wykonania badań lekarskich i psychologicznych może być różna ze względu na inne czynniki szkodliwe i uciążliwe na które jest narażony kierowca w miejscu pracy – ustawowo zwiększające częstotliwość wykonywania badań lekarskich ). W takim przypadku również cena badania lekarskiego zwiększy się o koszt wykonania powyższych badań.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
USŁUGI MEDYCZNE


MEDYCYNA PRACY

STOMATOLOGIA

PSYCHOLOGIA
PSYCHOTESTY


MEDYCYNA SPORTOWA

DLA POSIADACZY BRONI PALNEJ
CENNIK USŁUG


MEDYCYNA PRACY

STOMATOLOGIA

PSYCHOLOGIAMEDYCYMA ESTETYCZNA


Copyright PROVITA Głogów © 2011

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Aero7Theme by kot2007
Wygenerowano w sekund: 0.03 213,299 unikalnych wizyt