STRONA GŁÓWNA · ARCHIWUM · ARTYKUŁY · GALERIA · SZUKAJ · KONTAKT Marzec 01 2021 11:40:52
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
ARCHIWUM
ARTYKUŁY
GALERIA
SZUKAJ
KONTAKT
FORUM
Twitter
ZAJRZYJ TUTAJ ...STREFA EKONOMICZNA
Oferta aktualna
Prezentacja 2006
Zdjęcia z budowy 2006
MOJE KADENCJE


PROGRAM WYBORCZY 2014 -2018


2010-2014

2002-2006

1998-2002

1994-1998

WYBORY 1997

LUSTRACJA

MOJE MEDALE

Insygnia Radnego1000 lat Głogowa750 lat praw miejskich Głogowa750 lat Księstwa GłogowskiegoZa Zasługi dla Rozwoju OświatyOdznaczenie państwoweTa strona używa plików cookies i innych technologii ułatwiających komunikację z serwerem. Pliki te nie sa wykorzystywane przez właściciela strony do żadnych celów reklamowych lub marketingowych. Wymagane są wyłącznie do logowania się zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli nie akceptujesz cookies możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki tutaj !


Strona archiwalna ! (Kontakt z autorem przez FB)
Niezrozumienie celów Akcji
MASZ GŁOS- MASZ WYBÓRNiektórzy przedstawiciele różnych partii politycznych, szczególnie skupionych wokół Prezydenta Miasta usilnie lansują tezę, że Akcja MASZ GŁOS - MASZ WYBÓR jest "politycznie" ustawiona i wymierzona w Prezydenta Miasta.

Jest to przekonanie jak najbardziej błędne i szkodliwe dla realizacji celów akcji jakim jest pogłębianie świadomości i poszerzanie aktywności mieszkańców na polu samorządowym.

1. Organizatorem krajowym jest Fundacja im. Stefana Batorego, która jest organizacją apolityczną.
2. Organizatorzy akcji w Głogowie nie są związani przynależnością a nawet specjalnymi sympatiami z żadną partia polityczną i reprezentują środowiska społeczne oraz naukowe.
3. Akcja może być bardzo pożyteczna dla mieszkańców, w tym także Prezydenta i władz samorządowych, jeżeli tylko zechcą ją wesprzeć i otworzyć się na dialog ze społeczeństwem. Postawy prospołeczne jednostek zawsze dobrze służą i zawsze służyły całej społeczności.
4. Niezrozumiałe jest zniechęcanie kogokolwiek do udziału w akcji poprzez negowanie jej sensu a także stawianie osobistych urazów na drodze porozumienia ze społeczeństwem.

Wierzymy, że droga rozwoju lokalnego miasta i powiatu leży w budowaniu coraz bardziej świadomego swej tożsamości społeczeństwa obywatelskiego, otwartego na każdego członka swojej wspólnoty
.

Organizatorzy Akcji
w Głogowie
Zaproszenie aktualne
MASZ GŁOS- MASZ WYBÓR


Prezydent odmówił udziału w spotkaniu z mieszkańcami po fakcie, kiedy plakaty z zaproszeniem (w tym samym dniu wcześniej) zostały przekazane firmie, która je rozwiesiła. Takiego obrotu sprawy się nie spodziewaliśmy. Prezydent powiedział, że czuje się obrażony przez inną osobę (spoza grona organizatorów) i oświadczył, że ze względu na nią i jej wypowiedzi o nim, nie przyjdzie.


Nie oznacza to jednak że debata się nie odbędzie. Program jest realizowany bez względu na to czy Prezydent bierze w nim udział czy nie, chociaż jego odmowa jest pewnym utrudnieniem.

Program spotkania przewiduje debatę o sprawach gminy i obecność Prezydenta miała być w tym przypadku gwarancją otrzymania przez mieszkańców wiadomości z pierwszej ręki.

Plan przedstawia się obecnie następująco:

1. Wprowadzenie do dyskusji - jak pozyskiwać rzetelną informację o działaniach gminy?
2. Debata o budżecie na rok 2008 i wybór pięciu najważniejszych dla mieszkańców zadań (to miał omówić prezydent - zrobią to organizatorzy i uczestnicy spotkania)
3. Skierowanie (ewentualnych) pytań do Prezydenta Miasta.

Mieszkańcy i zaproszeni goście będą mieli możliwość zabrania głosu na zebraniu.

Serdecznie zapraszamy w dniu 12 maja o godz. 17.00 do AULI Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.


(P.S. Cały czas mamy nadzieję, że Prezydent jednak przyjdzie na spotkanie.)
Mieszkańcy na sesji
SESJE RADY MIEJSKIEJNa ostaniej sesji Rady Miejskiej zjawili się mieszkańcy, którzy byli zainteresowani rozwiązaniem konkretnego problemu. Nie miejsce na to, żeby go tu omawiać. Należy zwrócić uwagę na fakt, że ten rodzaj komunikacji społeczeństwa z władzą samorządową jest coraz częstszy i przebija się do publicznej świadomości.
Celem akcji MASZ GŁOS - MASZ WYBÓR jest budzenie i pogłębianie tej świadomości w coraz szerszych kręgach społeczeństwa lokalnego.

Jak zdobywać informację?
MASZ GŁOS- MASZ WYBÓRCzęsto masz wrażenie, że w twojej gminie nic się nie dzieje? Nie zawsze tak jest naprawdę, czasami informacja o poczynaniach władz po prostu do ciebie nie dociera. Gdzie jej w takim razie szukać?
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE
MASZ GŁOS- MASZ WYBÓR
DEBATA Z PREZYDENTEM MIASTA - 12 maja 2008, godz. 17.00 AULA Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.
ZAPRASZAMY
Lipsk do przebudowy?
GOSPODARKAOkoło 10 mln złotych ma kosztować przebudowa jednego tylko hotelu LIPSK przy ul. Merkurego na mieszkania socjalne. W Urzędzie Miasta pokazano we czwartek prezentację przygotowaną przez firmę ASA. W całej szlachetnej idei należy jednak pamiętać, że przedsięwzięcie jest kosztowne a bloki socjalne wyglądają ładnie przede wszystkim na zdjęciu, w praktyce zaś najwyżej przez pierwszy rok. Pomysł, aby mieszkania socjalne budować w tym miejscu jest co najmniej nieudany. Za takie pieniądze można wybudować bloki socjalne gdzie indziej a teren LIPSKA przeznaczyć na coś ciekawszego, z czego mogliby faktycznie skorzystać mieszkańcy osiedla Kopernik.

Układ mieszkań - kliknij na zdjęcie!

Droga rowerowa do Sławy
MOJE WNIOSKIDrogi rowerowe - to pomysł na wykorzystanie nieczynnego torowiska prowadzącego z Głogowa do Sławy. Mogłoby tu powstać ponad 20 km drogi dla rowerów, która służyłaby nie tylko rekreacji niezorganizowanej, ale też mogłaby być wykorzystywana przez szkoły, a także przez działkowiczów dojeżdżających do Kulowa. Z pomysłem wystąpił radny Roman Bochanysz. Aby jednak rozpocząć działania na szczeblu samorządowym należy rozpoznać możliwości prawne takiego rozwiązania. W tym celu radny Bochanysz zwrócił się do wojewodów dolnośląskiego i lubuskiego. Teraz pozostaje czekać na odpowiedzi wojewodów. Czy pomysł uda się wprowadzić w życie - okaże się w przyszłości. (RADIO-PLUS)
Strategia Integracji Społecznej
PROGRAMY I STRATEGIEUchwalona na lutowej sesji Strategia Integracji Społecznej to obszerny dokument, który opracowany został w 2005r. na podstawie szczegółowych badań przeprowadzonych w Głogowie. Strategia jest długofalowa i daje możliwość wpisania się w jej realizację również organizacjom pozarządowym. Od aktywności tych organizacji w najblizszych latach będzie wiele zależało. Strategię można pobrać tutaj:


Strategia Integracji Społecznej
dla Miasta Głogowa na lata 2006-2020Diagnoza problemów społecznych
z zakresu wyłączenia społecznegoUzupełnieniem tego pakietu są kilkusetstronicowe badania tabelaryczne, których nie zamieszczam ze względu na dużą objętość. One stanowiły podstawę do opracowania strategii zamieszczonej powyżej.
Otwarcie Sali Rajców
SESJE RADY MIEJSKIEJW piątek o 11.oo nastąpi oficjalne otwarcie Sali Rajców w Ratuszu. Został odtworzony jej wygląd przedwojenny. Również w piątek, już na nowej sali odbędzie się sesja budżetowa poświęcona uchwaleniu budżetu miasta na 2006r.
W sobotę 31 grudnia w godz. od 10.oo do 14.oo sala będzie otwarta dla zwiedzających, na co Rada Miasta i Prezydent serdecznie zapraszają.
Czy kolęda się w nas obudzi...
KULTURA... Czy kolęda się w nas obudzi, by pokochać wszystkich ludzi...
W poniedziałkowe popołudnie 26 grudnia w głogowskiej kolegiacie wybrzmiały wspaniałe słowa kolęd w wykonaniu naszej głogowskiej rewii dziecięcej Graffiti, prowadzonej przez państwa Mieczysławę i Zdzisława Krawczonków. Koncert poprowadził ks. Rafał Zendran.
Kilkuset mieszkańców obecnych na koncercie mogło nie tylko wysłuchać kolęd ale obejrzeć dzwony, które zawisną na kolegiackiej wieży i zagrają w przyszłości całemu miastu.
Konsultujemy "becikowe"
RÓŻNOŚCIRząd i Sejm kończą aktualnie prace nad sprawą tzw. "becikowego", czyli jednorazowego zasiłku wypłacanego z okazji urodzenia dziecka. Wygląda na to, że będzie on wypłacany tylko w zależności od sytuacji materialnej, tzn. dla najuboższych. Były jednak projekty, żeby "becikowe" było wypłacane za każde urodzone dziecko, bez względu na dochody rodziców. Zachęcam Państwa do udziału w ankiecie internetowej na ten temat. Ankieta (po prawej) będzie czynna do końca grudnia 2005r. Szczegóły w "więcej..."

Wszystkiego najlepszego !
ŻYCZENIAW Święta Bożego Narodzenia wszystkim mieszkańcom Głogowa i Ziemi Głogowskiej wszelkiej Nadziei płynącej z Narodzin Pana, pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, spełnienia marzeń oraz zdrowia.
Roman Bochanysz'
Wraz ze Świątecznymi życzeniami od przyjaciół otrzymałem ten piękny wiersz Pana Czesława Sobkowiaka, który zamieszczam dla wszystkich kochających poezję.

13 grudnia ...
HISTORIA I TRADYCJEPamiętajmy o tych wszystkich, którzy swoje zdrowie, siły a także życie poświęcili walce o wolność, prawdę i lepszą przyszłość. Nie przyszła ona od razu, bo nic nie staje się nagle. Ta walka ciągle trwa i jest dla wielu Polaków nadal sensem życia.
Nowe miejsce na pomnik Jana Pawła II
MOJE WNIOSKIPomnik upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II stanie w miejscu, gdzie znajdował się kościół Piotra i Pawła. Na wcześniejsza propozycję Rady Miasta Głogowa, aby umieścić go przy Domu Uzdrowienia Chorych nie zgodził się ks. Janusz Malski. Dlatego radni ponownie rozpatrzyli wcześniej złożoną propozycję. Wniosek o to, by miejsce upamiętniające tak ważny fakt znajdowało się na Placu Jana Pawła II złożył ponownie radny Roman Bochanysz. Na razie jeszcze nie wiadomo jaką formę będzie miał pomnik – czy będzie to obelisk, postać papieża czy jakaś inna forma. Projektem mają zająć się studenci głogowskiej PWSZ.

Uzasadnienie
Absolutorium udzielone
Kadencja 2002-2006Prezydent Zbigniew Rybka otrzymał absolutorium za realizację budżetu w 2002 roku. Podjęta została stosowna uchwała na wniosek Komisji Rewizyjnej po pozytywnym zaopiniowaniu przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
Przyjęto plan pracy Rady Miejskiej na 2003 rok
Kadencja 2002-200611 lutego 2003r. przyjęto plan pracy Rady Miejskiej na 2003 rok
Komisje zostały powołane
Kadencja 2002-2006Na sesji Rady Miejskiej 3. grudnia zostały ustalone i powołane komisje branżowe, które będą zajmowały sie poszczególnymi działami budżetowymi. Rada ustala osobowy skład komisji uchwałą, natomiast komisje wewnętrznie dokonują wyborów swoich przewodniczących i ustalają zasady działania.
Jestem w Komisji Rewizyjnej
Kadencja 2002-2006U C H W A Ł A Nr II/10/2002 Rady Miejskiej w Głogowie z dnia 3 grudnia 2002 r.
w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Głogowie
Na podstawie art. 18a ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym / Dz. U. z 2001 Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami / oraz § 14 ust.3 Statutu Miasta Głogowa uchwala się, co następuje:
§ 1. Powołuje się Komisję Rewizyjną w składzie:
1. Bochanysz Roman
2. Kida Elżbieta
3. Piotrowski Piotr
4. Roszak Aleksander
5. Zubowski Jan
§ 2. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Miejskiej
Eugeniusz Patyk
Uchwalono zmiany w Statucie i Regulaminie Rady Miejskiej
Kadencja 2002-2006Komisja doraźna powołana do opracowania zmian w Statucie i Regulaminie Rady Miejskiej szybko zakończyła pracę i przedstawiła Radzie Miejskiej zmiany do uchwalenia. Zmiany zostały przyjęte.
Komisja zabiera się do zmian w Statucie
Kadencja 2002-2006W związku z wprowadzonymi zmianami w ustawie o samorządzie gminnym i potrzebą dostosowania Statutu Miasta Głogowa do obecnie obowiązującego stanu prawnego zachodzi potrzeba powołania komisji doraźnej, która przygotuje projekt zmian w statucie i przedłoży go pod obrady Rady Miejskiej w Głogowie.
Strona 36 z 36 << < 33 34 35 36
FACEBOOK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NA CZASIE

STARE KOMENTARZE
CURRENT MOON
ZAGŁOSUJ !!!
MOJE PODRÓŻE
Licheń 2007
Klasztor Neuzelle
Wystawa Łowiecka
Panenske Brezany
Litomerice
Interdog Bohemia


1,287,618 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005