STRONA GŁÓWNA · ARCHIWUM · ARTYKUŁY · GALERIA · SZUKAJ · KONTAKT Marzec 01 2021 11:43:12
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
ARCHIWUM
ARTYKUŁY
GALERIA
SZUKAJ
KONTAKT
FORUM
Twitter
ZAJRZYJ TUTAJ ...STREFA EKONOMICZNA
Oferta aktualna
Prezentacja 2006
Zdjęcia z budowy 2006
MOJE KADENCJE


PROGRAM WYBORCZY 2014 -2018


2010-2014

2002-2006

1998-2002

1994-1998

WYBORY 1997

LUSTRACJA

MOJE MEDALE

Insygnia Radnego1000 lat Głogowa750 lat praw miejskich Głogowa750 lat Księstwa GłogowskiegoZa Zasługi dla Rozwoju OświatyOdznaczenie państwoweTa strona używa plików cookies i innych technologii ułatwiających komunikację z serwerem. Pliki te nie sa wykorzystywane przez właściciela strony do żadnych celów reklamowych lub marketingowych. Wymagane są wyłącznie do logowania się zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli nie akceptujesz cookies możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki tutaj !


Strona archiwalna ! (Kontakt z autorem przez FB)
II Sesja Rady Miejskiej
Rada Miejska kadencji 2014-2018Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594 ze zmianami) oraz Postanowienia nr 415 Komisarza Wyborczego w Legnicy z dnia 2 grudnia 2014 r. zapraszam na sesję Rady Miejskiej w Głogowie, która rozpocznie się w dniu 8 grudnia 2014 r. o godzinie 16.00, w Sali Rajców w Ratuszu.


Jarosław Dudkowiak starostą głogowskim
POWIAT GŁOGOWSKIO godz. 14.15 rozpoczęła się sesja Rady Powiatu Głogowskiego na którym wybrano nowego starostę. W sesji uczestniczyło 20 z 21 radnych - z wyjątkiem Jana Zubowskiego, który jeszcze pełni funkcję Prezydenta Miasta.
Jedynym zgłoszonym kandydatem na starostę był dotychczasowy członek Zarządu Powiatu Jarosław Dudkowiak, który w głosowaniu tajnym uzyskał 14 głosów za, 6 przeciw.
Ustępujący starosta Rafael Rokaszewicz podziękował wszystkim za współpracę i przekazał nowemu staroście insygnia władzy. Jak powiedział nowo wybrany starosta liczy na dobrą współpracę z radnymi oraz Prezydentem Miasta, którym właśnie od godziny 16-tej zostanie ustępujący starosta. Jeśli te marzenia się spełnią to głogowianie będą mogli liczyć na pierwsze od ośmiu lat dobre stosunki na linii miasto-powiat, co powinno być pożyteczne dla wszystkich mieszkańców.
Wicestarostą został Wojciech Borecki a członkiem zarządu Jeremi Hołownia.
Tablica już zamontowana
MOJE WNIOSKIMija prawie dwa lata od czasu złożenia przeze mnie wniosku o wykonanie tablicy upamiętniającej nadanie przez Księcia Konrada I praw miejskich Głogowowi w 1253 roku. Wniosek w formie uchwały napotkał na pewne trudności jednak Rada Miejska w lutym 2013 podjęła rezolucję w sprawie wykonania tablicy. Po kilkumiesięcznych uzgodnieniach z konserwatorem zabytków przystąpiono do realizacji zadania i miłym zaskoczeniem była dla mnie informacja, że tablica jest zamontowana. Miejsce jest dobre, przy wejściu do wieży ratuszowej tablica będzie informowała zwiedzających o ważnej dacie w historii miasta.

Historię wniosku można znaleźć TUTAJ !

Do tej pory data nadania praw miejskich upamiętniona była w wydanym w 2003 roku medalu pamiątkowym z okazji 750-lecia tego wydarzenia.

Protokół Nr 1/2014
Protokoły Rady Miejskiej 2014-2018Protokół Nr I/2014
z sesji Rady Miejskiej w Głogowie w dniu 1 grudnia 2014 roku
Sesja odbyła się w Ratuszu
Prezydent przedstawił swoich zastępców
Rada Miejska kadencji 2014-2018
Rafael Rokaszewicz oficjalnie przedstawił osoby, które wspólnie z nim będą rządzić miastem przez najbliższe cztery lata. To Bożena Kowalczykowska, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Piotr Poznański, wieloletni urzędnik miejski a ostatnio kierownik Wydział Rozwoju Miasta.
Zaprzysiężenie radnych i wybór przewodniczącego
Rada Miejska kadencji 2014-2018Na pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji zwołanej przez komisarza obecnych było 22 z 23 radnych. Zostali oni zaprzysiężeni a potem dokonali wyboru przewodniczącego. Ze zgłoszonych kandydatów - Andrzej Koliński dostał 15 głosów (14 z KWW Zubowskiego + popierający PiS Eugeniusz Patyk) a Zbigniew Sienkiewicz 5 głosów. Dwa głosy oddane były nieważne (ostatnio przy wyborach jest to dość modne i wyniosło w tym przypadku 9%).
Nowo wybrany przewodniczący Andrzej Koliński był już trzy lata przewodniczącym w poprzedniej kadencji, jednak ze względu na częste konflikty z Radą Miejską został zmieniony na Zbigniewa Sienkiewicza. Czy nowa Rada po jego deklaracjach - że będzie "współpracująco" - będzie z tego zadowolona przyszłość pokaże.
Na kolejnych sesjach przewiduje się zaprzysiężenie nowego Prezydenta Miasta Rafaela Rokaszewicza i prace nad budzetem 2015.Pierwsza sesja Rady Powiatu
POWIAT GŁOGOWSKIDzisiaj odbyła się pierwsza w nowej kadencji 2014-2018 sesja Rady Powiatu Głogowskiego. Niestety na pierwszej sesji nie stawili się wszyscy radni, niektórzy bowiem jeszcze wczoraj do późna w nocy byli zajęci II turą wyborów samorządowych. Sesja została przerwana i kontynuację przewidziano na 3 grudnia 2014. Obecnych 15 radnych złożyło ślubowanie, pozostali uczynią to na kolejnej sesji. W radzie nastąpią też zmiany osobowe wywołane tym, że niektórzy radni obejmą inne stanowiska we władzy samorządowej.

Obecny skład Rady Powiatu - Danuta Płonek, Mirosław Strzęciwilk, Leszek Szulc, Jan Zubowski, Marek Rychlik, Leszek Rybak, Krzysztof Sadowski, Lesław Golba, Joanna Gniewosz, Ewa Pawlak-Osomańska, Rafael Rokaszewicz, Barbara Mareńczak-Piechocka, Jeremi Hołownia, Ryszard Rokaszewicz, Andrzej Krzemień, Radosław Kosmalski, Jarosław Dudkowiak, Karol Szczepaniak, Marek Groffik, Zbigniew Rybka, Artur Jurkowski.

Ponieważ Joanna Gniewosz, Lesław Golba i Artur Jurkowski zostali wójtami w gminach zastąpią ich nowi radni (kolejni na listach). Podobnie będzie z Rafaelem Rokaszewiczem, który został Prezydentem Miasta.


Dziękuję za poparcie !!!
Okręg wyborczy nr XVISzanowni Państwo!

Serdecznie dziękuję za poparcie w minionych wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w dniu 16 listopada 2014 roku.

Z państwa rekomendacji uzyskałem 329 głosów (34% w okręgu XVI) co daje mi 12 miejsce w mieście na 154 kandydatów. Jest to wynik wyższy od wyniku dwunastu innych z 23 radnych obecnej Rady Miejskiej. Tak wysokie poparcie jest dla mnie zobowiązujące do dalszej pracy na rzecz miasta. Jednak przepis nowej ordynacji wyborczej pozwala objąć mandat radnego tylko jednemu kandydatowi z okręgu i został nim pan Mariusz Kędziora, któremu gratuluję i życzę powodzenia.

Ze swojej strony deklaruję pomoc wszystkim mieszkańcom miasta i okręgu XVI w rozwiązywaniu problemów osiedla i nadal jestem gotowy do pomocy zarówno radnym jak i mieszkańcom w inicjatywach samorządowych.

Wszytko co napisałem w programie wyborczym jest nadal aktualne bo na osiedlu po prostu potrzebne do wykonania. Jestem otwarty na wszelkie kontakty i wnioski, które mogłbym przekazywać radnym i prezydentowi.

Dziękuję serdecznie, pozdrawiam i zachęcam do współpracy.
List do mieszkańców okręgu XVI
Okręg wyborczy nr XVIW związku z moją kandydaturą do Rady Miejskiej na kadencję 2014-18 zwracam się do mieszkańców okręgu nr XVI z następującym listem - KLIKNIJ TUTAJ


(Granice okręgu wyborczego nr XVI do Rady Miejskiej zamykają się w ulicach: Obrońców Pokoju od 1 do 11B (nieparzyste), Sienkiewicza od 2 do 18 (parzyste), Daszyńskiego, Moniuszki, Narutowicza, Paderewskiego, Strumykowa, Śniadeckich od 3 do 10, Witosa.)
Odpowiedź na wnioski w sprawie parkingów
MOJE WNIOSKIW związku z wnioskami dotyczącymi parkingów przy ulicach Daszyńskiego i Konopnickiej otrzymałem odpowiedź, którą przedstawiam mieszkańcom tego rejonu.

KLIKNIJ TUTAJ !Zapraszamy na obchody
Święto NiepodległościW 96. rocznicę Odzyskania Niepodległości, podobnie jak w latach poprzednich Powiat Glogowski i Gmina Miejska Głogów zapraszają mieszkańców na uroczystości patriotyczne:
9.00 - Msza Święta w Kościele p.w. Bożego Ciała
10.00 - przemarsz pod pomnik Dzieci Glogowskich
10.30 - uroczystości pod pomnikiem, złożenie kwiatów
12.00 - uroczysta wspólna sesja Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Ratuszu

Zapraszamy!
Sprawdź, czy mieszkasz w okręgu Nr XVI!
Okręg wyborczy nr XVIGranice okręgu wyborczego nr XVI do Rady Miejskiej zamykają się w ulicach:

Obrońców Pokoju od 1 do 11B (nieparzyste), Sienkiewicza od 2 do 18 (parzyste), Daszyńskiego, Moniuszki, Narutowicza, Paderewskiego, Strumykowa, Śniadeckich od 3 do 10, Witosa


Mieszkańcy tych ulic wybierają 16. listopada w wyborach do Rady Miejskiej jednego z pięciu kandydatów zgłoszonych przez partie i organizacje społeczne.
Głosowanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 7 na ul Daszyńskiego 11

Szanowny Mieszkańcy! 16. listopada pamiętajcie o okręgu nr 16 !!!


Odpowiedź na wniosek komisji w sprawie przejazdów ulgowych dla uczniów
Komisja Ekologii Zdrowia Sportu i TurystykiNa wrześniowym posiedzeniu komisja skierowała wniosek do Prezydenta Miasta w sprawie bezpłatnych przejazdów autobusowych dla uczniów biorących udział w rozgrywkach i zawodach sportowych. Sytuacja wymagająca takich przejazdów jest w Głogowie dość częsta, gdyż szkoły uczestniczą w różnorodnych zawodach i dla grup przejeżdżających z osiedla na osiedle powstaje dodatkowe utrudnienie.Kolejny wykręt prezydenta
Komisja Ekologii Zdrowia Sportu i Turystyki Na wniosek Komisji Ekologii, Zdrowia Sportu i Turystyki Rada Miejska kilka miesięcy temu dokonała zmian w budżecie i uchwaliła dotacje dla stowarzyszeń sportowych. Prezydent jednak - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - nie miał zamiaru uchwały rady wykonać. Jest to oczywiście złamanie ustawy o samorządzie, ale to dla niego nie nowość. Na sesji sierpniowej rada wstrzymała więc dotację dla klubu CHROBRY S.A. do czasu, aż ta uchwała nie zostanie wykonana i stowarzyszenie otrzyma środki. Prezydent jednak się tym nie przejął, wbrew uchwale rady wypłacił Chrobremu sumę prawie 10 razy większą, niż ta którą miał zrealizować wcześniej. Teraz ogłasza, że nie ma pieniędzy, ale jak będą, to może... Kolejne kłamstwo - pieniądze na uchwalony cel są, bo Rada Miejska nie może innych uchwał podejmować, niż tylko te, na które jest pokrycie finansowe. W momencie uchwalenia na wszystko było pokrycie.
Cmentarz po interwencjach
MOJE WNIOSKIPo wielokrotnych interwencjach w sprawie remontu starej części cmentarza na osiedlu Brzostów i ciągłych zapewnieniach prowadzącej go spółki, że wszystko jest dobrze, pojawiły się oznaki prób naprawy cmentarnych uliczek.
Nie wiadomo czy trzeba się cieszyć śmiać czy płakać. Bo dziękować będzie można chyba tylko Bogu jak w święta nikt tam nóg nie połamie.
Tak czy owak zadanie należytego remontu szykuje się na następną kadencję, bo obecna prowizorka będzie niezdatna do użytku już na wiosnę.
Potrzebne parkingi przy ul. Konopnickiej
MOJE WNIOSKI

Po interwencji mieszkańców wieżowców przy ulicy Budowlanych składam w ich imieniu wnioski do Prezydenta o ujęcie w planach utworzenie nowych parkingów. Po zapoznaniu się na miejscu z sytuacją występującą w tym rejonie jak najbardziej popieram oczekiwania mieszkańców.


CZYTAJ WIĘCEJ - KLIKNIJ TUTAJ!!!

Kto może być członkiem komisji wyborczej?
PORADNIK MIESZKAŃCA(źródło: mp/Serwis Samorządowy PAP) PKW przygotowała specjalny komunikat wyjaśniający wątpliwości kandydatów w wyborach samorządowych 2014 dotyczące zasiadania w komisjach wyborczych.

Jak tłumaczy PKW, zgodnie z art. 153 § 1 Kodeksu wyborczego nie mogą być członkami komisji wyborczych kandydaci w wyborach, pełnomocnicy wyborczy, pełnomocnicy finansowi oraz mężowie zaufania.

Wniosek w sprawie odbudowy budynku Teatru Miejskiego
Teatr MiejskiW 2011 roku usilnie zabiegałem o wprowadzenie tego zadania do Kadencyjnego Programu Gospodarczego Rady Miejskiej i uważam, że Rada Miejska powinna być szerzej zapoznana w projektami przed dokonaniem ostatecznego wyboru.


Skatepark na ukończeniu
SKATEPARK W GŁOGOWIE29 sierpnia 2014 nastąpi odbiór techniczny pierwszego dużego głogowskiego skateparku wybudowanego na terenie obiektów sportowych spółki CHROBRY przy ul. Kazimierza Wielkiego.
Skatepark wykonany jest w całej podbudowie z solidnego betonu a najazdy z najlepszego i odpornego na wszystko materiału wykonanego na podstawie papieru klejonego żywicą pod wysokim ciśnieniem. Jak podaje wykonawca materiał jest droższy od typowej sklejki stosowanej na skateparkach,ale za to dużo bardziej wytrzymalszy i trwały. Zainteresowanie młodzieży jest ogromne i z niecierpliwością czeka ona na oficjalne otwarcie. Może to nastąpić po uprawomocnieniu się decyzji od odbiorze technicznym na którą Starostwo Powiatowe będzie miało 3 tygodnie.Na cmentarzu jest dużo czasu...
MOJE WNIOSKIPo kilkukrotnych nieskutecznych interwencjach w sprawie sytuacji na głogowskim cmentarzu otrzymałem wzruszające pismo od prezydenta miasta w którym proponuje on wizję lokalną, w której będę mógł wskazać tzw. niedociągnięcia a przedstawiciel spółki zarządzającej cmentarzem pochwali się tym co zrobiła.
Dlatego na sesji 24. czerwca przypomniałem, że ta wizja trwa od dawna i zdjęcia oraz filmy przedstawiane były na sesji prezydentowi i wszystkim radnym, przestawiciel spółki obecny był na sali i było wystarczająco dużo czasu, żeby się ze stanem zapoznać. Problem polega na tym, że przedstawiciele SITY są na zgłaszane problemy zwyczajnie ślepi a na dokonanie wizji potrzebny jest zdrowy wzrok. Nie jest też potrzebne zajmowanie czasu urzędnikowi, który ma pewnie wiele innych ważnych spraw na głowie.


Dzieje pewnej uchwały
BlogZacząć należy od tego, że; wg art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym do wyłącznej właściwości rady gminy należy podejmowanie uchwał w sprawach: herbu gminy, nazw ulic i placówek publicznych oraz wznoszenia pomników. Oznacza to, że wyłączność w tych sprawach należy do Rady Miejskiej co oczywiście nie wyklucza innych pomysłodawców. Tymczasem Prezydent z własnej inicjatywy, nie konsultując pomysłu z całą radą (być może z częścią swoich radnych) wystąpił w maju br. z uchwałą nadania nazw ulicom na osiedlu Żarków.


Potrzebna zmiana organizacji ruchu
MOJE WNIOSKIDwupasmowy ruch na rondach jest przyczyną wielu kolizji, pomimo, że rondo jako takie powinno przed kolizjami na skrzyżowaniach zabezpieczać. Pewnie by tak było, gdyby wszyscy kierowcy stosowali się do przepisu. Dobrym rozwiązaniem, które chwalą kierowcy jest organizacja ruchu na rondzie Romana Dmowskiego. Odebrałem wiele sygnałów (i też tak uważam), że taka organizacja powinna być wprowadzona na rondach Dąbrowskiego i Hallera położonych w ciągu ulicy Wojska Polskiego.
Na sesji 24 czerwca złożyłem na sesji wniosek o zmianę organizacji ruchu na w/w rondach.
Na cmentarzu nadal niebezpiecznie i bałagan
MOJE WNIOSKIPo wielokrotnych wnioskach aby zająć się głogowskim cmentarzem, przywrócić mu właściwą estetykę i doprowadzić do stanu bezpiecznego prezydent odpisał mi, ze proponuje wizję lokalną z udziałem urzędników i przedstawicieli SITY zarządzającej cmentarzem. Oczywiście jestem gotowy przyjść na taką wizję lokalną, wczoraj nie wychodząc z sali obrad byli na niej wszyscy radni, gdyż˝ pokazałem aktualne zdjęcia.
Wniosek, który zgłosiłem i podtrzymuję to 1. Przejąć cmentarz pod zarząd miejski (np. ZGM), tak aby miasto mogło dbać o inwestycje a radni mieli nad tym kontrolę, oraz 2. Dbałość o zieleń i estetykę powierzyć w drodze konkursu organizacjom pożytku publicznego.
Może wtedy skończą się tam problemy, które możemy codziennie obserwować.
Strona 2 z 36 < 1 2 3 4 5 > >>
FACEBOOK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NA CZASIE

STARE KOMENTARZE
CURRENT MOON
ZAGŁOSUJ !!!
MOJE PODRÓŻE
Licheń 2007
Klasztor Neuzelle
Wystawa Łowiecka
Panenske Brezany
Litomerice
Interdog Bohemia


1,287,620 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005