STRONA GŁÓWNA · ARCHIWUM · ARTYKUŁY · GALERIA · SZUKAJ · KONTAKT Maj 23 2019 04:55:54
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
ARCHIWUM
ARTYKUŁY
GALERIA
SZUKAJ
KONTAKT
FORUM
Twitter
ZAJRZYJ TUTAJ ...O GŁOGOWIE

Tysiącletni Głogów
LINKI GŁOGOWSKIE


MIASTA PARTNERSKIE

HONOROWI OBYWATELE

GALERIE ZDJĘĆSPORTOWCY 2010
STREFA EKONOMICZNA
Oferta aktualna
Prezentacja 2006
Zdjęcia z budowy 2006
PO GŁOGOWSKU

ŚCIEŻKI ROWEROWE PRAWO JAZDY
ZDROWIE
SAMORZĄDY LOKALNE
SEJMIK DOLNOŚLĄSKI
POWIAT GŁOGOWSKI
GMINA WIEJSKA
KOTLA
ŻUKOWICE
MOJE KADENCJE


PROGRAM WYBORCZY 2014 -2018


2010-2014

2002-2006

1998-2002

1994-1998

WYBORY 1997

LUSTRACJA

MOJE MEDALE

Insygnia Radnego1000 lat Głogowa750 lat praw miejskich Głogowa750 lat Księstwa GłogowskiegoZa Zasługi dla Rozwoju OświatyOdznaczenie państwowe


Sprawy samorządowe - www.rbochanysz.pl

INWESTUJ W GŁOGOWIE! | JESTEŚMY NA 30. MIEJSCU W RANKINGU GMIN POLSKICH | STRATEGIA ROZWOJU GŁOGOWA NA LATA 2012-2026 JEST UCHWALONA | GŁOGÓW CZEKA NA TWOJE INWESTYCJE |

Proponuję Państwu system wymiany informacji poprzez współtworzenie strony Internetowej poświęconej wymianie poglądów, zbieraniu ciekawych opinii i wniosków w sprawach samorządowych i nie tylko.
Jeżeli tylko będzie możliwa ich realizacja, będę zabiegał o poparcie u radnych a także Prezydenta Miasta.
Zachęcam do przesyłania wniosków i pytań oraz pisania komentarzy, artykułów i wiadomości na tematy bieżące.

Prowadzenie strony - Roman Bochanysz
Radny Rady Miejskiej w Głogowie w latach 1994-2014
Komentarze i opinie wyrażają poglądy autorówTa strona używa plików cookies i innych technologii ułatwiających komunikację z serwerem. Pliki te nie sa wykorzystywane przez właściciela strony do żadnych celów reklamowych lub marketingowych. Wymagane są wyłącznie do logowania się zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli nie akceptujesz cookies możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki tutaj !


Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku!
W nadchodzące Święta Wielkanocne
ŻYCZENIA
Wszystkim odwiedzającym tę stronę,
życzę wszelkiej Nadziei i Radości
płynącej z wiary w zmartwychwstanie,
oraz dużo zdrowia i pomyślności
w życiu codziennym!
Krótka historia osiedla Brzostów
Wybory 2018
Kiedy jest kampania wyborcza dużo jest słów i obietnic na temat tego co będzie zrobione, ale w ostateczności liczą się tylko czyny, a więc to, co się już zrobiło. Czasem gdy patrzę na wschodnią część Osiedla Brzostów przypominan sobie, że jeszcze dziesięć lat temu były tutaj łąki, kiedyś tereny rolne a od lat 90-tych nieużytki. Tereny od rolników wykupiła firma niemiecka i chciała tam budować supermarket, na co nie zgodził się (na szczęście) - konserwator zabytków. Kiedy firma wystawiła tereny na sprzedaż uznałem, że trzeba zgłosić wniosek.


1. 26 października 2004 roku, na sesji zgłosiłem osobiście wniosek o wystąpienie do firmy Saller - Polbau o wykup ziemi w obrębie 13 Brzostów.


2. Działania w tej sprawie podjęli kilka dni później prezydenci (Józef Wąsik i Zbigniew Rybka), urzędnicy rozpoczęli negocjacje i pod koniec kadencji w 2006 roku urząd finalizował już wykup.
Wybory 2018 - proszę o głos i dziękuję! Razem możemy lepiej!
Wybory 2018

Okręg II z którego ubiegam się o mandat obejmuje ulice:

1 Maja, Adama Mickiewicza, Aleja Wolności, Armii Krajowej, Balwierska, Bartosza Głowackiego, Bernardyńska, Biechów, Bł. Luigiego Novarese, Bolesława Krzywoustego, Brama Brzostowska, Browarna, Cicha, Długa, Dobra, Działkowa, Dzieci Głogowskich, Elektryczna, Franciszkańska, Gabriela Narutowicza, Garncarska, Generała Józefa Bema, Generała Tadeusza Rozwadowskiego, Generała Władysława Sikorskiego, Gołębia, Grodzisko, Grodzka, Grunwaldzka, Gustawa Morcinka od 2 do 18 H (parzyste); Henryka Sienkiewicza od 2 do 18 (parzyste); Hugona Kołłątaja, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Jana Matejki, Jedności Robotniczej, Jędrzeja i Jana Śniadeckich od 3 do 10; Juliusza Słowackiego, Kamienna Droga, Karola Miarki, Klarysek, Komunalna, Koszarowa, Kotlarska, Krochmalna, Kuźnicza, Kwiatowa, Łąkowa, Łużycka, Mała, Marii Skłodowskiej – Curie, Młyńska, Nadbrzeżna, Nadodrzańska, Obrońców Pokoju od 1 do 11 B (nieparzyste), od 6 do 20 H (parzyste); Parafialna, Piaskowa, Piastowska, Piekarska, Piotra Skargi, Plac 1000 - lecia, Plac Jana z Głogowa, Plac Konstytucji 3 Maja, Plac Solny, Poczdamska, Polska, Powstańców, Przemysłowa, Rynek, Rzeźnicza, Słodowa, Słowiańska, Smolna, Spokojna, Spółdzielcza, Stanisława Kutrzeby, Stanisława Staszica, Staromiejska, Starowałowa, Stawna, Strefowa, Strumykowa, Strzelecka, Sybiraków, Szewska, Świętego Mikołaja, Świętojańska, Topolowa, Wały Bolesława Chrobrego, Wierzbowa, Wincentego Witosa, Wojska Polskiego od 1 do 9 (nieparzyste); Wróblin Głogowski, Zamkowa, Złota, Żukowicka
Program In Vitro odrzucony
Rada Miejska kadencji 2014-2018Zdominowana przez PiS Rada Miejska w Głogowie odrzuciła projekt działaczy Nowoczesnej o dofinasowanie In Vitro z Budżetu Miasta. Można się było tego spodziewać, wiedząc, na kogo taki temat działa jak "płachta na byka"

CZYTAJ WIĘCEJ
Budowa łącznika między Osiedlem Kopernika i Brzostowem
Budżet ObywatelskiTrwa realizacja mojego wniosku o budowę łącznika komunikacyjnego między osiedlami złożonego do Budżetu Obywatelskiego w 2015 roku. Uzyskał on wymaganą ilość podpisów i po głosowaniu mieszkańców został wdrożony do realizacji w 2016 roku.
Wydłużone procedury przetargowe i pogoda spowodowały, że budowa połączenia między ulicami Wojska Polskiego - Andersa - Okrężną przeciągnęła się na początek roku 2017. Pomimo opóźnienia należy jednak z dużym zadowoleniem przyjąć nie tylko fakt, że w końcu zostanie to wykonane ale również jest to bardzo wygodny dla użytkowników chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Zadbano również o oświetlenie części trasy. Przez bardzo wielu mieszkańców obu osiedli a także osób odwiedzających cmentarz przy Świerkowej przejście to było od dawna oczekiwane.Czy miasto przejmie cmentarz?
MOJE WNIOSKIKilka lat temu zgłaszałem wnioski o wymuszenie na firmie zarządzającej głogowskim cmentarzem na osiedlu Brzostów prawidłowe jego utrzymanie. Poprzedni zarząd tłumaczył się, że wszystko jest dobrze a dziurawe i zarośnięte alejki to normalna rzecz. Wnioskowałem wtedy aby miasto przejęło cmentarz, co pozwolio by radnym i prezydentowi mieć bezpośredni wpływ na utrzymanie tego terenu. Sprawa zmieniła się na plus w obecnej kadencji. Nowy prezes firmy zarządzającej cmentarzem doprowadził do wielu remontów i sytuacja się poprawia. Przejęcie cmentarza przez miasto pomogło by obniżyć opłaty za pochówek, co jest ważne dla wielu głogowian.

Miasto chce przejąć cmentarz na BrzostowieCzy Huta truje czy nie truje?
Rada Miejska kadencji 2014-2018Tego na poczekaniu rozstrzygnąć się nie da, a na sesjach w minionych latach było tyle trucia na ten temat, że jest to z pewnością dodatkowa dawka uzupełniająca tą realną dawkę trucizny jaką wchłaniamy od lat. Na sesji majowej odbyła się dyskusja na ten temat i proponuję zapoznać się z protokołem, aby każdy mógł wyrobić sobie swoje zdanie na ten temat.
Kiełbasa swojska
KulinariaPrzygotowujemy kilka gatunków mięsa wyraźnie selekcjonując tłuste od chudego.
Najmniej słoniny, jak ktoś chce bardzo chudą kiełbasę to wcale. Wymagany jest boczek i wołowina a także mięso chudsze z karkówki lub łopatki w podwójnej ilości do pozostałego.
Mięso peklujemy solą peklową w ilości 16 gramów na kilogram mięsa. Należy dokładnie odmierzyć ilość soli, bo przesolona kiełbasa na pewno nie będzie smakować. Dlatego bez dokładnej wagi kuchennej elektronicznej się nie obejdzie.
Ceny wody na 2016 rok
Podatki i opłatyNa dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zostaną uchwalone dopłaty do cen wody na 2016 rok, które zmniejszą ceny taryfowe o takie same kwoty jak w 2015. Jednak ceny płacone przez klienta wzrosną z powodu zwiększenia się cen taryfowych.

Cena taryfowa za dostawę 1m3 wody w 2016 roku wynosi 4,05 zł netto oraz 5,06 zł netto za odprowadzanie 1m3 ścieków.

Po uwzględnieniu dopłat Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. będzie obciążać mieszkańców Głogowa w 2016 roku opłatami w następującej wysokości:

3,65 zł netto za dostawę 1m3 wody;
3,84 zł netto za odprowadzanie 1m3 ścieków.
_____________________________________________
RAZEM - 7,49 zł netto + 8% VAT = 8,09 zł brutto
Konkretne zmiany na cmentarzu
MOJE WNIOSKI
Wyniki głosowania nad wnioskiem do budżetu
Budżet ObywatelskiMiło mi poinformować zainteresowanych sprawą mieszkańców osiedli Brzostów i Kopernika, że wniosek o budowę łącznika między ulicami Andersa i Okrężną oraz Wojska Polskiego i Generała Maczka, poparty podpisami i głosami wielu z Państwa został zatwierdzony do realizacji. Wg założeń będzie zrealizowany w 2016 roku.

Jednocześnie proszę o kontakt w sprawie propozycji na lata następne. Na pewno jest dużo podobnych rzeczy do roboty, ale w przyszłym roku złóżmy takie, które są najbardziej potrzebne i uzyskają poparcie wielu mieszkańców. Można pisać na KONTAKT lub za pośrednictwem Fecebooka.

Głosujemy na projekt 26. Budżetu Obywatelskiego
Budżet ObywatelskiWszystkich mieszkańców Głogowa - szczególnie z osiedli Brzostów i Kopernika proszę o głosowanie na projekt nr 26. Budżetu Obywatelskiego!
Budowa łącznika komunikacyjnego pomiędzy ulicami Andersa i Okrężną na osiedlu Brzostów oraz Wojska Polskiego i Gen. Maczka.
Wystarczy wpisać swoje dane i wysłać formularz.
Dziękuję za wsparcie projektu, jego realizacja pomoże wielu mieszkańcom tych osiedli a także wielu głogowianom!


PROJEKT ZOSTAŁ PRZYJĘTY DO REALIZACJI W 2016 roku!
Czy radni Jana Zubowskiego naprawią jego błędy?
Rada Miejska kadencji 2014-2018Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej wybrzmiał temat podwyżek dla pracowników MOPS. Radni z klubu im. Jana Zubowskiego proponują po 100 złotych podwyżki dla pracowników socjalnych MOPS a od nowego roku zwiększenie funduszu nagród z 1 do 3 procent. Pomogło by to zapoczątkować proces dochodzenia z płacami do poziomu jaki występuje w innych gminnych jednostkach organizacyjnych, co ma potrwać całą kadencję jak nie dłużej.Projekt do budżetu obywatelskiego na 2016 rok złożony
Budżet ObywatelskiDzisiaj, tzn. 29 czerwca 2015, po zebraniu większej niż wymagana liczby podpisów projekt został złożony w Urzędzie Miejskim.
Na jesieni będziemy na niego głosować, aby nie było wątpliwości, że sprawa powinna być zrealizowana. Tak więc ruszamy do boju, o postępach będę informować na bieżąco. Dziękuję wszystkim, którzy podpisali, miejmy nadzieję, że po wykonaniu zadania mieszkańcy Brzostowa i Kopernika będą zadowoleni

SZCZEGÓŁY TUTAJ !!!

Bulwar nadodrzański bezwzględnie potrzebny
KULTURAOstatnie Dni Głogowa połączone z Dniem Hutnika pokazały jak wielkie znaczenie mogą mieć obchody lokalnych świąt dla integracji społeczeństwa miasta. Przez 3 dni dziesiątki tysięcy ludzi przewinęło się przez Stare Miasto i tereny przyszłego bulwaru. Całkowicie zmieniony krajobraz Głogowa w tych dniach, gdzie gwiazdy muzyki występowały na tle Zamku, Różowego Mostu i Kolegiaty robił nowe i niesamowite wrażenie. Po raz pierwszy od lat można się było przekonać ilu ludzi, także młodych mamy w Głogowie. Imponujące wesołe miasteczko dopełniało atmosfery zabawy i aktywnego wypoczynku. No i restauratorzy mieli pełne ręce roboty, a kto był zapobiegliwy to i pełne szuflady pieniędzy. O to właśnie chodzi przy takich imprezach. To można nazwać wstępnie pierwszym etapem ożywienia.
Jedyne co narzucało się w tym wszystkim to brak dobrze przygotowanego terenu samego bulwaru naododrzańskiego od strony technicznej, pomimo oczywiście wielu starań. O budowie mówi się od prawie dziesięciu lat, kiedy już w 2006 roku rozstrzygnięto pierwszy konkurs na kocepcję zagospodarowania. Jednak ciągle jakieś inne problemy spychały sprawę na plan dalszy a rozwiązanie prowizoryczne, jak festyn na targowisku kompletnie nie zdało egzaminu.
Jest już jasne, że jest to dla głogowian obecnie zadanie jedno z najważniejszych. Jeśli w obecnej kadencji nie zostanie ów bulwar oddany do użytku mieszkańcom, to zostanie zaprzepaszczona niepowtarzalna szansa do odrodzenia się aktywnegio życia społecznego w mieście.
KADENCYJNY PROGRAM GOSPODARCZY GŁOGOWA NA LATA 2014-2018
STRATEGIA DLA GŁOGOWA 2012-202620. maja 2015 roku Rada Miejska w Głogowie uchwaliła Kadencyjny Program Gospodarczy na lata 2014-2018. Zawiera on niektóre zadania wynikające ze Strategii dla Głogowa na lata 2012-2026, a także zgłoszone przez mieszkańców w czasie spotkań jakie w ciągu ostanich miesięcy prezydent odbywał z mieszkańcami poszczególnych osiedli.Sesja z planem kadencyjnym na lata 2014-2018
Rada Miejska kadencji 2014-2018Zapraszamy na sesję Rady Miejskiej w Głogowie, która rozpocznie się w dniu 20 maja 2015 r. o godzinie 16.oo, w sali rajców w Ratuszu.

Powstanie Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta
GOSPODARKAPrezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zaprasza głogowskich przedsiębiorców na spotkanie poświęcone powołaniu Rady Gospodarczej przy prezydencie miasta Głogowa.


Sesja budżetowa 2015
Rada Miejska kadencji 2014-2018

Wstępny porządek obrad został rozszerzony o punkty związane z budową pomnika, nazwania ulic, ustalenia diet dla radnych.Wyślij formularz konsultacyjny w sprawie obwodnicy Głogowa
STRATEGIA DLA GŁOGOWA 2012-2026W Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju trwają do 30 stycznia konsultacje w sprawie PROJEKTU PROGRAMU BUDOWY DRÓG KRAJOWYCH NA LATA 2014-2023.

Wypełniony Formularz konsultacyjny zawierający uwagi i wnioski do projektu Programu Budowy Krajowych na lata 2014 – 2023 należy przekazać w terminie do 30 stycznia 2015 r. :
- drogą elektroniczną na adres: konsultacjepbdk@mir.gov.pl,
- w formie pisemnej na adres: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Departament Dróg i Autostrad
ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa (w przypadku przekazania uwag za pośrednictwem poczty decyduje data wpływu pisma do MIiR),
- lub złożyć osobiście w siedzibie MIiR, w godzinach 9.00-15.00.

W zależności od wybranej formy komunikacji w tytule wiadomości e-mail lub na kopercie należy dopisać: „Konsultacje publiczne projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023”.

Gotowy do przesłania drogą elektroniczną formularz znajduje się KLIKNIJ TUTAJ !
Należy tylko wypełnić brakujące pola w pierwszej rubryce.III sesja Rady Miejskiej
Rada Miejska kadencji 2014-2018Zapraszamy na sesję Rady Miejskiej w Głogowie, która rozpocznie się w dniu 29 grudnia 2014 r. o godzinie 16:00 w Sali Rajców w Ratuszu.


PROGRAM - TUTAJ !


Reakcja młodych na kpiny z Prezydenta
Rada Miejska kadencji 2014-2018Były prezydent Jan Zubowski po przegranych wyborach jeszcze się chyba nie otrząsnął. Pożegnanie przez niego następcy było wysoce niestosowne. W mowie pożegnalnej nawiązywał do kampanii wyborczej robiąc złośliwe uwagi. Nie przekazał bezpośrednio insygniów władzy jak to robili poprzednicy, demonstracyjnie opuścił salę nie pozostając do końca sesji nawet jako gość.
Skandalicznie zachowali się też radni z jego klubu. Nie złożyli życzeń nowemu prezydentowi a przewodniczący Andrzej Koliński przekazując insygnia polecił pracownicy Biura Rady nałożenie łańcucha prezydentowi. Na koniec sesji radni obniżyli wynagrodzenie prezydenta o ponad 30%. Odchodzący zarabiał w 2013 roku prawie 13 000 zł (obecnie dużo więcej) a nowy będzie zarabiał 8600 brutto. Jest to stawka niższa niż u wójtów okolicznych gmin, prezesów spółek gminnych, na poziomie dyrektora większej szkoły.Ważne dla organizacji pozarządowych
SPORT I TURYSTYKAOgłoszenie - konsultacje projektu uchwały współpracy z organizacjami pozarządowymi.

KLIKNIJ TUTAJ!


Strona 1 z 36 1 2 3 4 > >>
FACEBOOK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NA CZASIE

STARE KOMENTARZE
CURRENT MOON
ZAGŁOSUJ !!!
MOJE PODRÓŻE
Licheń 2007
Klasztor Neuzelle
Wystawa Łowiecka
Panenske Brezany
Litomerice
Interdog Bohemia


1,155,265 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005