Wrzesień 20 2019 08:12:02
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
WSZYSTKO
KONTAKT
LINKI
SZUKAJ

PROGRAMY
GALERIE
Fizyka-Filozofia
Stephen Hawking
NOBLIŚCI
FILOZOFIA
MECHANIKA KWANTOWA
APLETY
POMOCNE PREZENTACJE
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 108
Najnowszy użytkownik: maciejk
ZADANIA

MATURA

MATURA EINSTEINA




PRAWIE WSZYSTKO O NEUTRINACH

ATLAS
EXPERIMENT


CERN
Informacja dla użytkownika

Ta strona używa plików cookies i innych technologii ułatwiających komunikację z serwerem. Pliki te nie są wykorzystywane przez właściciela strony do żadnych celów reklamowych lub marketingowych. Wymagane są wyłącznie do logowania się zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli nie akceptujesz cookies możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki tutaj !

NOBLIŚCI
2010 - Andre Geim i Konstantin Novoselov (Za odkrycie i wyizolowanie grafenu)
2009 - Charles K. Kao (Chiny/Wielka Brytania) oraz Willard S. Boyle (Kanada/USA) i George E. Smith (USA)
2008 - Yoichiro Nambu (USA) oraz Makoto Kobayashi i Toshihido Maskawa (Japonia)
2007 - Albert Fert (Francja) oraz Peter Gruenberg (Niemcy)
2006 - John C. Mather i George F. Smoot (obaj USA)
2005 - Roy. J. Glauber (USA) oraz John L. Hall (USA) i Theodor W. Haensch (Niemcy)
2004 - David J. Gross, H. David Politzer i Frank Wilczek (wszyscy z USA)
2003 - Alexei A. Abrikosov (Rosja i USA), Witalij L. Ginzburg (Rosja) i Anthony J. Leggett (Wielka Brytania)
2002 - Riccardo Giacconi (USA), Raymond Davis Jr. (USA), Masatoshi Koshiba (Japonia)
2001 - Eric A. Cornell (USA), Wolfgang Ketterle (Niemcy), Carl E. Wieman (USA)
2000 - Żores I. Alferow (Rosja), Herbert Kroemer (Niemcy), Jack S. Kilby (USA)
1999 - Gerardus''t Hooft (Holandia), Martinus J.G. Veltman (Holanda)
1998 - Robert B. Laughlin (USA), Horst L. Stoermer (USA), Daniel C. Tsui (USA)
1997 - Steven Chu (USA), William D. Phillips (USA), Claude Cohen-Tannoudji (Francja)
1996 - David M. Lee (USA), Douglas D. Osheroff (USA), Robert C. Richardson (USA)
1995 - Frederick Reines (USA), Martin L. Perl (USA)
1994 - Clifford G. Shull (USA), Bertram N. Brockhouse (Kanada)
1993 - Russell A. Hulse (USA), Joseph H. Taylor Jr. (USA)
1992 - Georges Charpak (Francja)
1991 - Pierre-Gilles de Gennes (Francja)
1990 - Jerome I. Friedman (USA), Henry W. Kendall (USA), Richard E. Taylor (USA)
1989 - Norman F. Ramsey (USA), Hans G. Dehmelt (USA), Wolfgang Paul (RFN)
1988 - Leon Lederman (USA), Melvin Schwartz (USA), Jack Steinberger (USA)
1987 - J. Georg Bednorz (RFN), K. Alexander Mueller (Szwajcaria)
1986 - Ernst Ruska (RFN), Gerd Binnig (RFN), Heinrich Rohrer (Szwajcaria)
1985 - Klaus von Klitzing (RFN)
1984 - Carlo Rubbia (Włochy), Simon van der Meer (Holandia)
1983 - Subrahmanyan Chandrasekhar (USA), William Alfred Fowler (USA)
1982 - Kenneth G. Wilson (USA)
1981 - Kai M. Siegbahn (Szwecja), Nicolaas Bloembergen (USA), Arthur Leonard Schawlow (USA)
1980 - James Watson Cronin (USA), Val Logsdon Fitch (USA)
1979 - Sheldon Lee Glashow (USA), Abdus Salam (Pakistan), Steven Weinberg (USA)
1978 - Arno Allan Penzias (USA), Piotr Leonidowicz Kapica (ZSRR), Robert Woodrow Wilson (USA)
1977 - Philip Warren Anderson (USA), Sir Nevill Francis Mott (Wielka Brytania), John Hasbrouck van Vleck (USA)
1976 - Burton Richter (USA), Samuel Chao Chung Ting (USA)
1975 - Aage Niels Bohr (Dania), Ben Roy Mottelson (Dania), Leo James Rainwater (USA)
1974 - Sir Martin Ryle (Wielka Brytania), Antony Hewish (Wielka Brytania)
1973 - Leo Esaki (Japonia), Ivar Giaever (USA), Brian David Josephson (Wielka Brytania)
1972 - John Bardeen (USA), Leon Neil Cooper (USA), John Robert Schrieffer (USA)
1971 - Dennis Gabor (Wielka Brytania)
1970 - Hannes Olof Goesta Alfven (Szwecja), Louis Eugene Felix Neel (Francja)
1969 - Murray Gell-Mann (USA)
1968 - Luis Walter Alvarez (USA)
1967 - Hans Albrecht Bethe (USA)
1966 - Alfred Kastler (Francja)
1965 - Sin-Itiro Tomonaga (Japonia), Julian Schwinger (USA), Richard P. Feynman (USA)
1964 - Charles Hard Townes (USA), Mikołaj Gennadiewicz Basow (ZSRR), Aleksandr Michaiłowicz Prochorow (ZSRR)
1963 - Eugene Paul Wigner (USA), Maria Goeppert-Mayer (USA), J. Hans D. Jensen (Niemcy)
1962 - Lew Dawidowicz Landau (ZSRR)
1961 - Robert Hofstadter (USA), Rudolf Ludwig M"ssbauer (Niemcy)
1960 - Donald Arthur Glaser (USA)
1959 - Emilio Gino Segre (USA), Owen Chamberlain (USA)
1958 - Paweł Aleksiejewicz Czerenkow (ZSRR), Ilja Michaiłowicz Frank (ZSRR), Igor Jergieniewicz Tamm (ZSRR)
1957 - Chen Ning Yang (Chiny), Tsung-Dao Lee (Chiny)
1956 - William Bradford Shockley (USA), John Bardeen (USA), Walter Houser Brattain (USA)
1955 - Willis Eugene Lamb (USA), Polykarp Kusch (USA)
1954 - Max Born (Wielka Brytania), Walther Bothe (Niemcy)
1953 - Frits (Frederik) Zernike (Holandia)
1952 - Felix Bloch (USA), Edward Mills Purcell (USA)
1951 - Sir John Douglas Cockcroft (Wielka Brytania), Ernest Thomas Sinton Walton (Irlandia)
1950 - Cecil Frank Powell (Wielka Brytania)
1949 - Hideki Yukawa (Japonia)
1948 - Patrick Maynard Stuart Blackett (Wielka Brytania)
1947 - Sir Edward Victor Appleton (Wielka Brytania)
1946 - Percy Williams Bridgman (USA)
1945 - Wolfgang Pauli (Austria)
1944 - Isidor Isaac Rabi (USA)
1943 - Otto Stern (USA)
1942 - Nagroda została przekazana na specjalny fundusz
1941 - Nagroda została przekazana na specjalny fundusz
1940 - Nagroda została przekazana na specjalny fundusz
1939 - Ernest Orlando Lawrence (USA)
1938 - Enrico Fermi (Włochy)
1937 - Clinton Joseph Davisson (USA), George Paget Thomson (Wielka Brytania)
1936 - Victor Franz Hess (Austria), Carl David Anderson (USA)
1935 - James Chadwick (Wielka Brytania)
1934 - pieniądze zostały przeznaczone na specjalny fundusz Nagrody
1933 - Erwin Schroedinger (Austria), Paul Adrien Maurice Dirac (Wielka Brytania)
1932 - Werner Karl Heisenberg (Niemcy)
1931 - pieniądze zostały przeznaczone na specjalny fundusz Nagrody
1930 - Sir Chandrasekhara Venkata Raman (Indie)
1929 - Prince Louis-Victor Pierre Raymond de Broglie (Francja)
1928 - Owen Willans Richardson (Wielka Brytania)
1927 - Arthur Holly Compton (USA), Charles Thomson Rees Wilson (Wielka Brytania)
1926 - Jean Baptiste Perrin (Francja)
1925 - James Franck (Niemcy), Gustav Ludwig Hertz (Niemcy)
1924 - Karl Manne Georg Siegbahn (Szwecja)
1923 - Robert Andrews Millikan (USA)
1922 - Niels Henrik David Bohr (Dania)
1921 - Albert Einstein (Niemcy, Szwajcaria)
1920 - Charles Edouard Guillaume (Szwajcaria)
1919 - Johannes Stark (Niemcy)
1918 - Max Karl Ernst Ludwig Planck (Niemcy)
1917 - Charles Glover Barkla (Wielka Brytania)
1916 - pieniądze zostały przeznaczone na specjalny fundusz Nagrody - Ciekawostkę stanowi fakt, że w tym roku Albert Einstein ukończył formułowanie Ogólnej Teorii Względności, najbardziej rewolucyjnej teorii XX wieku. Jednak, pomimo wniosków wielu naukowców Komitet Noblowski przyznał Einsteinowi nagrodę pięć lat później, za odkrycia w innej dziedzinie (opis zjawiska fotoelektrycznego i hipotezę fotonów).
1915 - Sir William Henry Brag, William Lawrence Bragg (Wielka Brytania)
1914 - Max von Laue (Niemcy)
1913 - Heike Kamerlingh-Onnes (Holandia)
1912 - Nils Gustaf Dalen (Szwecja)
1911 - Wilhelm Wien (Niemcy)
1910 - Johannes Diderik van der Waals (Holandia)
1909 - Guglielmo Marconi (Włochy), Carl Ferdinand Braun (Niemcy)
1908 - Gabriel Lippmann (Francja)
1907 - Albert Abraham Michelson (USA)
1906 - Sir Joseph John Thomson (Wielka Brytania)
1905 - Philipp Eduard Anton von Lenard (Niemcy)
1904 - Lord (John William Strutt) Rayleigh (Wielka Brytania)
1903 - Antoine Henri Becquerel (Francja), Pierre Curie (Francja), Maria Skłodowska-Curie (Polska)
1902 - Hendrik Antoon Lorentz (Holandia), Pieter Zeeman (Holandia)
1901 - Wilhelm Conrad Roentgen (Niemcy)
SKALA KOSMOSU
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
SONDA
NA CZASIE



ZAJRZYJ TUTAJ...

LAUREACI NAGRODY NOBLA
HYPERPHYSICS
E-FIZYKA
POMOCNE PREZENTACJE
NewTimes.pl
Na niebie...



GŁOGOWSKI INFORMATOR KOSMICZNY

CO WIDAĆ W GŁOGOWIE?

OBSERWATORIUM
II LO W GŁOGOWIE






PRAWIE WSZYSTKO O NEUTRINACH

PRZYGODA Z CZĄSTKAMI

ATLAS
EXPERIMENT


CERN
Copyright Roman Bochanysz © 2008-2015