Czerwiec 02 2020 13:30:55
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
WSZYSTKO
KONTAKT
LINKI
SZUKAJ

PROGRAMY
GALERIE
Fizyka-Filozofia
Stephen Hawking
NOBLIŚCI
FILOZOFIA
MECHANIKA KWANTOWA
APLETY
POMOCNE PREZENTACJE
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 108
Najnowszy użytkownik: maciejk
ZADANIA

MATURA

MATURA EINSTEINA
PRAWIE WSZYSTKO O NEUTRINACH

ATLAS
EXPERIMENT


CERN
Informacja dla użytkownika

Ta strona używa plików cookies i innych technologii ułatwiających komunikację z serwerem. Pliki te nie są wykorzystywane przez właściciela strony do żadnych celów reklamowych lub marketingowych. Wymagane są wyłącznie do logowania się zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli nie akceptujesz cookies możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki tutaj !

Powtórka z kinematyki dla klas III
Zadania1. W trasę wyruszył turysta w z prędkością 6 km/h. Co godzinę rusza za nim w pościg kolejny biegacz. Ilu biegaczy ma szansę dogonić turystę, zanim ten przejdzie drogę 60km?

2. Z miast A i B oddalonych o 80 km wyruszają na spotkanie dwaj rowerzyści z prędkościami 12km/h i 8km/h. Miedzy nimi tam i z powrotem biega pies z prędkością 15km/h. Jaką drogę przebędzie pies do czasu spotkania się turystów? W którym miejscu to nastąpi?

3. Ciało porusza się takim ruchem, że w n-tej sekundzie przebywa n-metrów. Jaka jest jego prędkość średnia po czasie n sekund? Jaka będzie ta prędkość po bardzo długim czasie trwania takiego ruchu?

4. Wykazać, że w czasie ruchu jednostajnie przyspieszonego bez prędkości początkowej drogi przebyte przez ciało w kolejnych sekundach mają się do siebie tak jak kolejne liczby nieparzyste.

5. Wzdłuż boku kwadratu porusza się punkt z prędkością v. Z jaką prędkością porusza się jego rzut na przekątną tego kwadratu?

6. Ciało poruszające się ruchem jednostajnym z prędkością v zaczęło przyspieszać (a=const.) i po czasie t przebyło drogę s. Jakie było przyspieszenie ciała, jeżeli jego prędkość wzrosła n razy.

7. Udowodnij, że w ruchu jednostajnie przyspieszonym bez prędkości początkowej droga przebyta przez ciało w 13-stej sekundzie jest równa drodze przebytej przez to ciało w ciągu pierwszych 5 sekund.

8. Statek rozwija względem wody prędkość v. Jaka jest prędkość wody w rzece jeżeli płynąc pod prąd statek potrzebuje na tą sama odległość cztery razy więcej czasu niż z prądem?

9. Wagon o długości 100m przejeżdża z prędkością 20m/s przez most o długości 200m. Pasażer z końca wagonu biegnie w kierunku jazdy z prędkością 5m/s. Jak długo będzie przez most przejeżdżał wagon a jak długo będzie na moście znajdował się pasażer?
SKALA KOSMOSU
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
SONDA
NA CZASIEZAJRZYJ TUTAJ...

LAUREACI NAGRODY NOBLA
HYPERPHYSICS
E-FIZYKA
POMOCNE PREZENTACJE
NewTimes.pl
Na niebie...GŁOGOWSKI INFORMATOR KOSMICZNY

CO WIDAĆ W GŁOGOWIE?

OBSERWATORIUM
II LO W GŁOGOWIE


PRAWIE WSZYSTKO O NEUTRINACH

PRZYGODA Z CZĄSTKAMI

ATLAS
EXPERIMENT


CERN
Copyright Roman Bochanysz © 2008-2015